Norint nusausinti dirvą, vandens perteklius turi lengvai patekti į drenažo vamzdžius. Vanduo lengviau teka per smėlį ar pjuvenas, todėl šios medžiagos dažnai naudojamos kaip filtrai. Kaip lengvai vanduo patenka į vamzdį, priklauso nuo Wavin ar Pipelife drenažo vamzdžio sienelėje esančių kiaurymių dydžio ir kiekio. Daug mažų kiaurymių greičiau praleidžia vandenį, be to, pro jas į drenažinį vamzdį nepatenka dumblas ir smėlis, galintys, laikui bėgant, užkimšti vamzdį (kaip dažniausiai atsitinka, kai vamzdyje yra didelės kiaurymės).
Drenažo vamzdžio laidumas priklauso ne vien tik nuo kiaurymių tankumo. Laidumą galima gerinti vamzdžius aprišant sintetinės ar organinės medžiagos filtrais. Tam dažniausiai naudojami geotekstilės bei kokoso plaušo filtrai. Tokie filtrai taip pat saugo vamzdžius nuo uždumblėjimo. Vandens kiekis, kurį norima drenuoti per laiko vienetą, lemia, kokių matmenų vamzdžius reikia naudoti ir kokiu nuolydžiu juos kloti. Paklotus Pipelife ar Wavin drenažo vamdžius svarbu teisingai užpilti gruntu – tai ne tik įtvirtina vamzdį dirvoje, bet ir padeda geriau prasisunkti vandeniui ir neleidžia dumblui patekti prie vamzdžių.
PLASTIKINIŲ VAMZDŽIŲ DRENAŽO SISTEMA
Drenažo vamzdžių sistemos naudojamos visose statybos ir ūkio srityse, ten kur reikia reguliuoti vandens apykaitą, sumažinti gruntinių vandenų lygį ir nudrenuoti per daug besikaupiantį vandenį. Dėl plastikinių drenažinių vamzdžių WAVIN ir PipeLife technologinių ypatybių, jų stiprumo ir matmenų, drenažo sistemos iš gofruotų plastikinių vamzdžių labai tinka žemės ūkio naudmenų melioracijai, parkams, vejoms, sporto bei poilsio zonoms, kelių pylimams ir šalikelėms, mažų pamatų statiniams ir požeminiams statiniams. Dažniausiai drenažo vamzdžiai gaminami iš PVC.
PLASTIKINIS DRENAŽO VAMZDIS BE FILTRO
Toks vamzdis visoms dirvoms, išskyrus durpingas ir geležingas žemes. Įrengus žvyro ar pjuvenų drenažo filtrą, šis vamzdis sudaro puikiai veikiančią ir efektyvią drenažo sistemą. Sausinant dirvas, kuriose nusėda itin daug šlamo, po vamzdžiu reikėtų dėti apsaugą nuo šlamo. Pastatų statybose naudojama kai grunto sudėtis neutrali t.y. nevyrauja nei molis, nei smėlis.
PLASTIKINIS DRENAŽO VAMZDIS SU GEOTEKSTILĖS FILTRU
Tai drenažo vamzdis, įvilktas į geotekstilinę medžiagą, kurios pagrindinė paskirtis – sulaikyti sedimentinių dalelių patekimą į vamzdį. Naudojama sausinti pralaidžias, tačiau šlamą išskiriančias dirvas. Prieš klojant šį vamzdį reikėtų numatyti atšakų matmenis. Pastatų statybose naudojama kai gruntas yra smėlingas.
PLASTIKINIS DRENAŽO VAMZDIS WAVIN SU KOKOSO PLUOŠTO FILTRU
Kokoso pluošto drenažo filtras dengia visą vandens įsiurbimo paviršių. Šis filtras neleidžia kauptis šlamui ir tuo pačiu didina įsiurbimo pajėgumą. Šie drenažo vamzdžiai, tiek žemės ūkyje, tiek statybose, visų pirma skirti molžemiams, tačiau taip pat gali būti pritaikomi kitose vietose, kur dėl dirvos našumo ir vamzdžio kanalo birumo sunku naudoti kitokį drenažo filtrą.