Vielos tinklas betono armavimui, dažniausiai vadinamas "tinklas grindų betonavimui" arba tiesiog "vielos tinklu armavimui." Tai yra specialiai suformuota plieno gaminio konstrukcija, kurioje plieno gijos yra suvirintos tinklelio forma. Plieninis tinklas armuoja betoną ir suteikia jam papildomas savybės, kad galėtų atlaikyti tempimą ir traukimą.
Betono armavimo tinklo skerspjūvis, tinklelio akies dydis ir plieno gijų skersmuo gali būti skirtingi priklausomai nuo konkretaus projekto poreikių ir reikalavimų. Betonavimo tinklas dažnai naudojamas gaminant betonines grindis, sienas, pamatus, tiltus ir kitas konstrukcijas, kuriose reikalingas didesnis mechaninis atsparumas.
Galimi betono armavimo tinklų matmenys:
- 3.8/100x100/2000x1200mm (Vielos skersmuo - 3,8mm, akutės "žingsnis" - 100mm, Ilgis/plotis - 2000/1200mm)
- 3.8/150x150/2000x1200mm (Vielos skersmuo - 3,8mm, akutės "žingsnis" - 150mm, Ilgis/plotis - 2000/1200mm)
- 3.8/200x200/2000x1200mm (Vielos skersmuo - 3,8mm, akutės "žingsnis" - 200mm, Ilgis/plotis - 2000/1200mm)
Kai namuose numatytas grindinis šildymas, dažniausiai grindų betonavimui naudojami šie armavimo tinklai:
- 3.8/150x150/2000x1200mm, kai grindinio šildymo vamzdžio skersmuo: 16mm arba 18mm;
- 3.8/200x200/2000x1200mm, kai grindinio šildymo vamzdžio skersmuo - 20mm.
Privalumai
- Betono armavimo tinklas padeda sumažinti betono įtrūkimų riziką, apsaugo konstrukciją nuo deformacijų taip padidindamas jo bendrą tvirtumą. Tai ypač svarbu ilgalaikėje perspektyvoje, kai konstrukciją veikia įvairios apkrovos.
- Betono armavimo tinklas taip pat padeda geriau sujungti („surišti“) betoną, užtikrinant stiprų sukibimą tarp abiejų medžiagų.
- Betonas armuotas vielos tinklu turi ilgesnį tarnavimo laiką.
- Betono armavimo tinklo naudojimas gali leisti paprastesnį ir ekonomiškesnį konstrukcijos dizainą, nes gali pakeisti poreikį naudoti didesnius ir sunkesnius plieno stiebus.
Nenaudojant betonavimo tinklo skirto betono armavimui, grindys gali patirti keletą problemų, ypač ilgesniu laikotarpiu arba esant didesnėms apkrovoms. Pateikiame kelias potencialias neigiamas pasekmės:
- Įtrūkimai: Betonas yra stiprus spaudimo jėgoms, tačiau yra santykinai silpnas tempimui. Grindys dažnai patiria tempimo jėgas dėl apkrovų ar temperatūros pokyčių. Nenaudojant tinklo armatūros, betonas linkęs įtrūkti dėl tempimo jėgų, o tai gali sumažinti grindų patvarumą ir tarnavimo laiką.
- Mažesnis apkrovų atsparumas: Tinklo armatūra padidina grindų atsparumą apkrovoms, pvz., sunkiems daiktams, transporto priemonėms ar lankytojų srautams. Nenaudojant tinklo, grindys gali būti labiau pažeidžiamos, o tai gali sukelti žalą arba papildomas remonto išlaidas.
- Netolygus susitraukimas: Betono džiūvimas sukelia jo susitraukimą. Tinklo armatūra padeda sumažinti betono susitraukimą, užkertant kelią paviršiui įtrūkti arba išsišokti. Nenaudojant betono armavimo tinklo, grindų paviršius gali tapti nevienalytis ir nepakankamai tvirtas.
- Ilgaamžiškumo sumažėjimas: Betoninės grindys su tinklo armatūra turi didesnį ilgaamžiškumą, nes tinklas apsaugo nuo įtrūkimų ir kitų pažeidimų. Nenaudojant tinklo, grindys gali būti linkusios sparčiau dėvėtis ir reikalauti dažnesnio remonto arba pakeitimo.